Овочі-Ягоди-Сад

Китайський часник втрачає свої позиції

Ціна китайського часника останнім часом сильно коливається. Зараз вона висока, і це впливає на європейський ринок. Між тим в Європі все більше віддають перевагу місцевому часнику, який вважають більш екологічним. У США імпорт з Китаю сильно постраждав від підвищених ставок імпорту, що сприяє попиту на місцевий часник.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Ціни в Нідерландах високі через значні ціни в Китаї 18-23 євро/кг. Імпортери підозрюють східних колег у спекуляції. 

У Німеччині зараз передріздвяний пік продажів, ціни зростають. Очікують, що сезон єгипетського часнику почнеться раніше, ніж зазвичай. Іспанська продукція також дорожчає. Збільшується пропозиція німецького часника.

Супермаркети все більше цікавляться французьким часником. Осіннє висаджування цієї культури було затримане постійними дощами і продовжилося в грудні.

В Іспанії часник вродив краще, ніж торік: було зібрано 280 тис тонн. Площа насаджень зменшилася на 20% порівняно з минулим роком. Багато виробників припинили вирощувати часник після сезону 2018 року з низькими цінами та якістю.

Іспанські експортери не розуміють, чому іспанський часник все ще дешевший в Європі, ніж часник з Аргентини чи Китаю.

Найбільшим ринком іспанського часнику поза межами Європи залишається Бразилія. На 10% виріс експорт завдяки новим ринкам — Канаді та США.

Італія: Невеликий урожай та високі ціни

Врожай італійського часнику цього року невеликий, а ціни на 20% вищі, ніж у 2018 році — гуртом 2,30 євро/кг, але це відрізняється від сорту. 

Український часник має великий потенціал завдяки сильному смаку та великим голівкам. Найбільшими ринками для України є країни Балтії та Білорусь. Менші партії продаються також до Польщі, Німеччини та Великобританії.

Для українців це був складний сезон, адже розміри часника були невеликими.

Китайський часник нового врожаю вийшов на ринок у червні. Ціна сильно коливалася. На початку сезону ціни були високими, але потім вони знову впали, лише щоб знову піднятися у жовтні. Найближчим часом прогнозують падіння цін через збільшення пропозиції. І все ж ціна все ще порівняно вища, ніж минулого року.

У Мексиці врожай часника гарний, із високими цінами як на внутрішньому, так і експортному ринках. 

У Перу отримали гарну врожайніть, але не вистачає часника великого розміру для австралійського та американського ринків. 

У травні після того, як у США імпортне мито на китайський часник зросло з 10% до 25%, на ринку північноамериканського часнику все почало змінюватися. Зріс попит на каліфорнійський часник, органічну продукцію.  Росте експорт з Іспанії, Мексики, Перу, Аргентини.

Незважаючи на підвищення імпортних ставок, обсяг китайського часнику на американському ринку зростає. Доставляють значні партії напередодні 25 січня — китайського Нового року. Адже зі святами експорт припиняється майже на місяць.

Ціни на свіжий імпортний часник коливаються від $40 до 50.

Читайте також: Чи є сенс починати часниковий бізнес?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!