Краплинне зрошення на фундуці окуповується за два роки
Зрошення фундукового саду актуальне останнім часом навіть на Поліссі. Система краплинного зрошення на цій культурі окуповується за 1,5-2 роки.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Водоспоживання наростає з березня-квітня до липня-серпня, а потім поступово зменшується. Перші три роки після садіння фундук потребує вологозарядних поливів із високою витратою види – до 300 дм3 на рослину, а впродовж вегетаційного періоду – 3–4 поливи, корегуючи норму з урахуванням кількості опадів», – пише в статті Тетяна Юрченко, представниця ДП «Проєктно-технологічне бюро» Інституту водних проблем і меліорації».
На її думку, застосування краплинного зрошення є, можливо, найкращим рішенням в умовах дефіциту вологи, навіть в Лісостепу. Адже цю зону вже тепер практично можна вважати підзоною нестійкого та недостатнього зволоження — 300–350 мм за період вегетації.
«Краплинне зрошення – це спосіб, який дає змогу в 1,5– 4,0 раза зменшити витрати води, як порівняти з іншими типами зрошення. Відповідно, система в 1,5–2,5 раза є менш енергозатратною. Локальне подання води з розчином поживних речовин у потрібне місце (прикущові смуги або зони) забезпечує регульований вплив на ріст та розвиток рослин, строки достигання й збереженості плодів та сприяє зростанню урожаю на 30–50% залежно від сорту. Окупність капіталовкладень на розроблення проєктів та будівництво системи краплинного зрошення за 1,5– 2 роки робить її привабливою з економічної точки зору», – аргументує авторка.
Читайте також: Експерти назвали основні параметри рентабельності фундука