Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Коронавірус може активізувати експорт яблук

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Через високі внутрішні ціни експорт яблук цього сезону удвічі нижчий, ніж попереднього, але може активізуватися через небезпеку поширення коронавірусу та скорочення постачання з Китаю.

Про це повідомляє EastFruit.

«Високі внутрішні ціни на яблуко в Україні в поточному сезоні стимулюють їх імпорт. Основний обсяг яблука для свіжого ринку ввозиться з Польщі, хоча на ринок вже почали надходити і перші партії яблука преміальної якості з Італії, продаються у високому ціновому сегменті. Природно, що в такій ситуації дуже складно експортувати яблуко, так як і Польща та навіть Молдова були більш конкурентними за ціною на яблуко, ніж Україна», – зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

З початку 2020 року більшість сортів яблука на ринку України подорожчали на 10-20%.

Проте, імпортери фруктів відзначають перспективу зростання середньої ціни на яблуко на ринках ОАЕ, Саудівської Арії та країнах Азії (Сіграпур, Малайзія та ін) через скорочення обсягів постачання дешевого яблука з Китаю.

Через небезпеку розповсюдження коронавирусу, багато країн ввели ембарго на постачання продуктів з Китаю, що не могло не відбитися на цінах.

Крім того, споживачі в цих країнах в цілому добре сприймають українську продукцію за її якісні параметри. Уже в кінці 2019 року Україна почала активніше експортувати яблуко в ОАЕ, Малайзії, Саудівської Аравії, Оман, Бахрейн і навіть Бангладеш. Тому, не виключено, що експорт українського яблука в лютому-березні все-таки виросте.

«Минулого року  холодна весна зіграла на руку постачальникам яблук по всій Європі, оскільки на ринках ЄС в квітні-травні майже не було суниці садової та черешні, і споживання яблука істотно зросло. В Україні холодна весна також допомогла розтягнути сезон реалізації яблука, що, в сукупності з ростом попиту в ЄС, допомогло сильно підвищити ціни в травні-червні 2019 року», – підсумував Андрій Ярмак.

Читайте також:У першу чергу дорожчають високоякісні яблука

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!