Овочі-Ягоди-Сад

Консультантка порадила, як зекономити на добривах у ягіднику

Консультантка порадила, як зекономити на добривах у ягіднику
Суниця садова Альбіон

Непроста ситуація з добривами слугує хорошим стимулом для підвищення ефективності господарства. Складається ситуація, коли потрібно подбати про оптимізацію живлення: вносити у легкодоступній формі лише ті елементи, яких не вистачає, контролювати бур’яни та комбінувати основне та позакореневе живлення.

Про це у своїй колонці на AgroTimes розповіла Ірина Кобринець, консультантка з ягідництва.

«Найперше, потрібно чітко знати, що є у вашому ґрунті і скільки, щоб вносити тільки ті елементи, яких не вистачає, і в оптимальних кількостях. Потрібно обов’язково враховувати реакцію ґрунтового середовища, щоб використати ті форми добрив, які спрацюють найкраще», – наголосила експертка.

Вона також додала, що важливо не допускати забур’янення насаджень, щоб культурним рослинам не доводилося конкурувати за елементи живлення з бур’янами.

«Крім того, щоб зекономити добрива, можна комбінувати основне удобрення з позакореневими підживленнями. Проте слід пам’ятати, що позакореневим внесенням добрив повністю забезпечити потребу в елементах живлення неможливо, основне живлення відбувається через корінь. Позакореневі обробки є коригувальними», – наголосила Ірина Кобринець.

Подорожчання ресурсів, які використовуються під час вирощування ягід, призводять до підвищення їх собівартості. Відповідно, реалізовуватися кінцева продукція, тобто ягоди, мають за вищою ціною, – вважає експертка.

Нагадаємо, 1 лютого 2023 року, у Львові, під час Міжнародного практичного форуму «Інтенсивний ягідник», який організовує журнал «Садівництво по-українськи» фермери поділяться досвідом успішного вирощування полуниці та малини під час війни. Українські та польські вчені розкриють нюанси біозахисту та живлення ягід.

Ознайомитися з програмою форуму та зареєструватися можна на сайті заходу.