Конструкція саду впливає на скороплідність, урожай та якість
Від конструкції саду залежать скороплідність, величина врожаю, якість плодів тощо. Конструкція визначає рівень продуктивності саду, підбір комбінації сорт-підщепа, схему садіння, способи формування і обрізування дерев.
Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».
«Нині дерева у саду прийнято розміщувати щільно, що сприяє швидкому формуванню листкового апарату, — розповідає Світлана Овчаренко, власниця ФГ «Подільський плодорозсадник «Ренет» (Хмельницька обл.). – Помірно загущеними є сади на карликових підщепах із міжряддям 3–3,75 м і з відстанню в ряді — 1,5–2,5 м, у садах на півкарликових підщепах міжряддя 4–4,5 м, відстань у ряді — 2,5–3 м, у садах на сіянцях ці відстані відповідно сягають 5–6 м та 3,5–4 м».
Дальше збільшення кількості дерев на одному гектарі здійснюється внаслідок зменшення міжрядь до 3–3,5 м, а в ряді — загущення до 0,5–1,5 м.
Наголошується, що зі збільшенням загущення насаджень ріст дерев сповільнюється, а величина врожаю зменшується. Для забезпечення достатньої освітленості в таких садах видаляють найнижчі основні гілки та заповнюють вільний простір гілками, що звисають згори.
Читайте також: Яблуні погано ростуть на вилугуваних ґрунтах