Овочі-Ягоди-Сад

«Комбінат «Тепличний» планує відмовитися від газу

«Комбінат «Тепличний» планує відмовитися від газу

Один з найкрупніших тепличних комбінатів – ПрАТ «Комбінат «Тепличний», що в селі Калинівка на Київщині, попри зниження цін на газ, планує перейти на опалення щепою.

Про це в інтерв’ю AgroTimes розповів власник підприємства та президент асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко.

Він зазначив, що деякі комбінати вже перейшли частково на альтернативне опалення: наприклад, «Украфлора» у селі Дорожнє Винницької області – на тріску паралельно з вуглем, Уманський тепличний комбінат працює одночасно на соломі, трісці та газу. 

«При цьому під зиму 2023 року непрогнозовано ціна на газ почала різко падати і спустилася до рівня 13,5 тис грн за 1 тис. куб м, і зараз тримається на цьому рівні. Я вважаю, що це вже ціна, при якій комбінатам вже можна працювати. Це відбулося досить неочікувано, адже ми й у себе зробили запаси газу влітку, очікуючи, що ціна підниметься десь до 20 тис. грн/тис. куб. м., але вже тоді вона почала падати, і можна було купити газ за 14-14,5 тис. грн/тис. куб м», – сказав Євгеній Чернишенко. 

Проте він зазначив, що має плани на перехід на альтернативні джерела опалення.

«Зараз ми розглядаємо програму повного переходу від газу на альтернативне опалення, і остаточне рішення приймемо десь влітку, – зауважив підприємець. – Хоча вже почали робити проект, але від нього до введення в експлуатацію знадобиться вкласти десятки мільйонів гривень. Це будуть котли українського виробництва на щепі. За проектом, планується запустити їх у кінці 2025 року, якщо все складеться добре, бо які ризики, ви добре знаєте».

Читайте також:  Тепличний комплекс «ПАЕК» опалюється твердопаливним котлом