Коли Україна наростить виробництво лохини, Китай буде одним з найперспективніших напрямків збуту, – експерт
Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник вважає, що через кілька років, коли Україна наростить виробництво лохини, Піднебесна буде одним з найперспективніших напрямків збуту. Поки що експортувати туди немає економічного сенсу.
Про це повідомляє Agroportal.
На думку експерта перші спроби вибудувати систему експорту свіжої лохини в Китай стануться не раніше 2022 року.
«Україна не може постачати свіжу лохину в Китай безпосередньо. Цьому передують два фактори: відсутність обсягів і внутрішня ціна в Україні на лохину. У розрізі свіжої ягоди не цікаво невеликі обсяги постачати авіатранспортом, це дуже дорого. Поки Україна тільки нарощує площі і валовий збір лохини», – зазначив Тарас Баштанник.
За його словами, Україна майже не виробляє морожену лохину бо її вартість в два рази менше за свіжу ягоду.
«До того ж, попит на свіжу лохину в Україні зростає швидше, ніж пропозиція, тому, останніми роками і ще мінімум найближчий рік внутрішні ціни на лохину будуть високі і заморожувати або експортувати ягоду в країни ЄС немає ніякого економічного сенсу», – сказав президент УПОА.
У подальшому українським ягідникам треба буде вийти на вийти на системні обсяги і гравців, дуже уважно опрацювати логістику.
«У 2021 році Українська плодоовочева асоціація планує вивчати питання логістики в Китай з точки зору залізниці, адже вона може стати хорошою альтернативою авіаперевезень. Це здешевить логістику в середньому в 5 разів », – зазначив Тарас Баштанник.
Читайте також: Завдяки кооперації українські фермери експортували лохину в Об’єднані Арабські Емірати