Овочі-Ягоди-Сад

Коли і як застосовувати гібереліни на яблуні, щоб підвищити еластичність шкірки плодів

Застосування гібереліну з групи GA4/7 у період 6-8 тижнів після цвітіння яблуні збільшує еластичність шкірки на 25%. Це довели дослідження, виконані у США.

Для заповнення тріщин у восковому шарі застосовують й контактні фунгіциди, наприклад на основі каптану чи дитіанону, особливо у ситуації, коли є ризик опадів. Цей обробіток обов’язково поєднують із захистом проти парші яблуні.

Обробітки згаданими фунгіцидами та стробілуринами додатково знищують дріжджові гриби виду Aureobasidium pullulans та Sporidiobolus pararoseus, відповідальні за утворення оржавлення.

Застосування гіберелінів GA4/7 слід розділити у часі з унесенням препарату на основі прогексадіону кальцію та 1-нафталенацетаміду (1-Naphthaleneacetamide або NAD). Проміжок між обробітками цими продуктами має бути не меншим ніж 3-4 дні.

Під час застосування гіберелінових продуктів на яблуні температура повітря повинна бути не меншою ніж +18-20 °C і триматися на такому рівні протягом 6-8 годин після обробітку.

Гіберелінові продукти можуть зменшувати кількість квіткових бруньок, що закладаються під урожай наступного року. Тому слід уникати застосування гіберелінів на триплоїдних сортах яблуні (Джонаголд, Мутсу) у період їхнього сильного плодоношення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!