Овочі - Ягоди - Сад

Кавуни утричі дорожчі, ніж торік

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Через збільшення пропозиції на ринку, ціни на кавуни опустилися до мінімального за сезон рівня. Однак, вони майже втричі вищі, ніж в аналогічний період минулого року. Виною всьому – холодна погода.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Нині гуртові ціни на кавуни в Україні коливаються в межах 4-6 грн/кг. Для порівняння роком раніше цю ягоду можна було придбати по 1,5-2 грн/кг.

«Суттєві цінові розбіжності в поточному та минулому сезонах пояснюються в першу чергу  несприятливими погодними умовами, що вплинули на дозрівання кавунів. Низькі температури повітря протягом всього травня та першої половини червня не тільки затримали сезон ранніх сортів кавунів на декілька тижнів, але й позначилися на врожаї більш пізніх сортів. Ті фермери, які незважаючи на прохолодну погоду (мінімальні нічні температури повітря в травні фіксувалися в межах 4-7 °С) все ж таки наважилися сіяти кавуни напочатку травня, або частково втратили врожай, або отримали нерівномірні сходи. Відповідно, і продукція на ринок сьогодні надходить нерівномірно», – зазначила директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

На сьогоднішній день ціни на кавуни в Україні є максимальними щонайменше за 5 останніх років. У 2018 році вони коштували в межах 2,5-3,5 грн/кг. На початку серпня 2019 та 2016 роках кавун відвантажувався приблизно в одному ціновому діапазоні – 1,5-2 грн/кг, а в 2017 році середні гуртові ціни були ще нижчими – 1,5 грн/кг.

Читайте також: Ціна на кавуни виросте на 20%, – фермер

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями