Капусті стали шкодити білокрилки та коричневий мармуровий клоп, а томатам – Tuta absoluta
У 2020-му шкоду капусті в Україні завдали нові шкідники: білокрилки та коричневий мармуровий клоп. А а в деяких регіонах України в останні сезони активно проявив себе небезпечний карантинний шкідник –– південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta).
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Першими шкідниками на капустах різних типів є хрестоцвіті блішки, капустяні мухи, капустяні молі. Пізніше починають шкодити білан капустяний, трипси, капустяний листоїд, капустяна попелиця, капустяна совка. Також протягом 2020 року з’явилися доволі неочікувані шкідники для цієї культури: білокрилки, коричневий мармуровий клоп, які завдали значної шкоди овочівникам в усіх регіонах України», – зазначає Тарас Рубанка, спеціаліст з питань захисту овочевих культур компанії FMC.
На томатах першими починають шкодити білокрилки й трипси. Підхоплюють естафету шкодочинності різні види попелиць, совок, цикадки, а в деяких регіонах України в останні сезони активно проявив себе небезпечний карантинний шкідник –– південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta).
Автор наголошує, що ця лускокрила комаха вже кілька років поспіль загрожує виробництву пасльонових, особливо томатів відкритого і закритого ґрунту, в країнах Південної Європи (Італії, Іспанії), а також у Туреччині та на Кавказі (у Вірменії, Грузії).
У деяких випадках ступінь розмноження цієї комахи досяг рівня епізоотії, що класифікується як фітосанітарна надзвичайна ситуація.
«Томатна мінуюча міль, як і більшість видів комах, що проникли з віддалених ареалів, не має в Україні природних ворогів. Через це у сприятливих для себе умовах вона може інтенсивно розмножуватися, завдаючи серйозної шкоди виробництву, аж до знищення всього врожаю», – підкреслив Тарас Рубанка.
Читайте також: Через навалу томатної молі прогнозують високі ціни на пасльонові