Овочі-Ягоди-Сад

Капуста калетт – новий британський суперфуд

Капуста калетт – новий британський суперфуд

Калетт – новинка серед капуст, отримана шляхом схрещування брюссельської капусти та капусти кале (кейла). Каллет має листя, що за формою та кольором нагадує листя капусти кале, але розміщене на товстому стеблі, подібному до брюссельської.

Гібрид був створений британською селекційною компанією Tozer Seeds і став результатом 15-річної роботи дослідників, пише журнал «Плантатор».

Калетт називають одним із найуніверсальніших овочів: її листя та розетки-плоди можна варити, тушити, смажити або споживати свіжими. Але головна перевага калетт – у вітамінному складі. Порівняно з брюссельською капустою вона містить удвічі більше вітамінів С і В6. Також листя капусти калетт багате на зеаксантин і лютеїн – рослинні пігменти, що сприяють роботі органу зору.

Маючи таких знаменитих родичів, капуста калетт доволі швидко зайняла своє місце на ринку. На своїй батьківщині, у Великій Британії, в перші роки вирощування вона стрімко набула популярності серед шеф-кухарів ресторанів і фаст-фудів. Щороку британські фермери збільшують обсяги її вирощування. Тепер дивну капусту можна придбати в супермаркетах Туманного Альбіону, страви з неї є в меню найкращих закладів громадського харчування.

Успіх нової капусти калетт на ринку значною мірою був забезпечений надзвичайною популярністю її «батьків». Так, капусту кейл журнал Bon Appetit назвав найтрендовішим овочем за останні 50 років, страви з нею мають у своїх меню найкращі ресторани Європи та США. Нині у світі спостерігається справжній бум на кейл: із нього готують свіжі салати, фреши, листя використовують для декорування різних страв.

Своєю чергою брюссельська капуста завжди була дуже популярною серед європейських споживачів, у Великій Британії, зокрема.

На українському ринку капусті калетт завоювати місце буде значно складніше, ніж у Європі чи США, оскільки ані кейл, ані брюссельська капуста в нашій країні не належать до популярних овочів.

Втім, калетт може зацікавити рестораторів. Також вирощуванням цього виду капусти можуть зацікавитися невеликі виробники, які займаються доставкою адресних замовлень (зелені, овочів) споживачам у столиці та великих облцентрах. Калетт допоможе розширити їх осінній асортимент.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!