Овочі-Ягоди-Сад

Ізраїльські вчені розробляють багатоцільове антибактеріальне покриття

Професор кафедри хімії університету Бар Ілан Ахарон Геданкен використовує ультразвукові звукові хвилі для нанесення антибактеріальних хімікатів на тканину та інші матеріали. Покриття добре тримається на тканині й зменшує захворюваність людей в лікарнях. Проводяться експерименти із пакетами для супермаркетів, які продовжують терміни зберігання овочів та фруктів.

Про це повідомляє Xinhua

«Покриття можна нанести на лікарняні постелі й різко знизити кількість бактерій. Його також можна використовувати на інших поверхнях, від халатів, які носять пацієнти, до шкарпеток та килимів», — йдеться у повідомленні.

Процес нанесення антибактеріального покриття переважно фізичний, а не хімічний, що, на думку дослідників, є основною причиною стійкості покриття. Між дрібними частинками існує міцний зв’язок, який утримує їх на місці, щоб знищити бактерії.

Читайте також: Ізраїльські та австралійські вчені зуміли заблокувати стійкість комах до пестицидів

«Я покрив бавовну наночастинками оксиду цинку і 65 разів поправ її в лікарняних пральних машинах при температурі від 75 до 920С», — розповів учений.

Ізраїльська текстильна компанія Sonovia придбала права комерціалізації від університету Бар Ілан. Постільна білизна, покривала для подушок та піжами були успішно випробувані в лікарні «Пирогов» у Болгарії.

Випробування довели зменшення бактеріального забруднення принаймні на 50%.

За новою технологією можна наносити не тільки антибактеріальні, але й стійкі до вогню та води покриття.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!