Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Із фітофторозом картоплі можна боротись лише фунгіцидами

Із фітофторозом картоплі можна боротись лише фунгіцидами

Фітофтороз на посівах картоплі знищують лише фунгіцидними обробленнями.

Найбільш складно визначити терміни першої профілактичної обробки насаджень фунгіцидами, бо є зміни в біології збудника, що значно знизили точність прогнозування строку появи хвороби на картоплинні та ефективність захисних заходів.

У більшості країн, де вирощують картоплю, тактика застосування фунгіцидів змінилася на користь більш раннього обробітку.

Якщо раніше з фази повної бутонізації – початку цвітіння тільки починали спостерігати за появою фітофторозу, то тепер рекомендується починати обробку насаджень із фази змикання бадилля в рядках.

Максимальна ефективність фунгіцидів досягається, коли захист насаджень від фітофторозу починають комбінованими препаратами, до складу яких входять системні й контактні засоби, що дозволяє на 20-30 діб затримати зараження картоплиння, знизити епіфітотійний потенціал і втрати врожаю.

Першу й другу профілактичні обробки комбінованими препаратами починають із фази змикання картоплиння в рядках, не чекаючи перших ознак появи фітофторозу.

Якщо хвороба проявилася рано, то першу обробку проводять комбінованими препаратами, а наступну – препаратами контактної дії.

Системні препарати застосовують через 10-12 днів, контактні – через 7-8 діб. За теплої вологої погоди інтервали доцільно скоротити до 5 діб.

У другій половині вегетації (після цвітіння), а також після появи ознак хвороби на картоплинні обробку слід проводити фунгіцидами контактної дії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали