Овочі-Ягоди-Сад

Іспанська картопля на 35% дешевша, ніж торік

Розширення площі під картоплею, особливо у Франції, впливало на ціни у одній з провідних країн-виробників картоплі — в Іспанії. Тут вони знизилися до 7-16 євроцентів за кг.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Видання повідомляє, що ціни коливалися від 70 євро/т за картоплю Ред Скарлет та Йона до 160 євро/т за бульби сортів Агрія, Кеннебек та Ред Понтіак.

Однак, порівняно із тією ж датою минулого року, спостерігалося зниження цін на 34,78%. Так ціна картоплі сорту Агрія тоді становила 230 євро/т.

У середньому за тиждень з 28 жовтня по 3 листопада картопля в Іспанії подешевшала на 3,69%.

Організація північно-західноєвропейських виробників картоплі (NEPG) опублікувала нову оцінку врожаю картоплі у п’яти основних країнах (Франція, Великобританія, Німеччина, Нідерланди та Бельгія), повідомивши про обсяг врожаю  26,9 млн. тонн, що на 10% більше, порівняно з попереднім сезоном та на 1,8%більше середнього за 5 років.

Читайте також: Україна за жовтень імпортувала картоплі більше, ніж будь-коли за рік

За даними цієї організації, яка представить остаточні показники за 2019 рік наприкінці листопада, цього року середня врожайність у світі оцінюється у 43,9 тонн з гектара; На 6,8% нижче середнього за 5 років, хоча на 3 тонни вище показника, зареєстрованого у 2018 році.

Це пояснюється розширенням площі під картоплею в цих країнах (+ 9% порівняно із середнім показником за останні п’ять років). Зважаючи на те, що в зоні ЄС-04 (Бельгія, Франція, Німеччина та Нідерланди) існує реальна небезпека надмірного виробництва до 2020 року,  NEPG радить не розширювати площі під картоплею у наступні роки, щоб уникнути дисбалансів на ринку.

Для порівняння, в Україні кілограм картоплі на гуртовому ринку «Шувар»  коштує від 8,5-10 грн – 30-37 євроцентів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!