Хімічне проріджування кісточкових найчастіше виконують у період цвітіння
Хімічна регуляція дозволяє вирішити проблеми як великого, так і малого навантаження плодами. Проте у кісточкових її застосовують менше – передусім через те, що бракує відомих й надійних методик.
Майже всі способи хімічного проріджування передбачають внесення препаратів у період цвітіння. Це несе у собі ризики, адже після виконання операції можуть настати пізні весняні приморозки й зламати плани оптимального навантаження дерева плодами.
Хімічне проріджування зменшує фізичну врожайність, але залежно від культури та вимог ринку здатне суттєво підвищувати економічні прибутки від вирощування плодової продукції.
Також воно зменшує витрати на збирання, сортування, маніпуляції й складування продукції; забезпечує стабільність плодоношення за роками; поліпшує синхронність дозрівання та внутрішню якість плодів.
У хімічного проріджування є три можливості: зниження квіткового навантаження шляхом зменшення диференціації квіткових бруньок у попередньому сезоні; проріджування квітів шляхом їх пошкодження; проріджування плодів (використовується найменше).
З-поміж природних чинників на успіх хімічного проріджування впливають погодні умови як під час обробітку, так і за кілька днів раніше та кілька пізніше обприскування. Погода під час внесення препарату зумовлює тривалість всотування у тканини діючої речовини та те, наскільки швидко вона висихатиме й ставатиме неактивною.
Сонячна та тепла погода до й після обприскування зменшує природне й індуковане обпадання зав’язей, а волога й хмарна цей процес зазвичай посилює.
Важливі й чинники самої аплікації. До них належить норма препарату, кількість води під час обприскування, використання сполук-змочувачів, рН бакового розчину тощо.
Загалом завдяки великій кількості природних чинників, що зумовлюють дієвість операції, на практиці дуже важко запобігти мінливості її результатів. Тому для належного результату хімічного проріджування необхідно попередньо здійснити багаторічне, повторне застосування певної методики й отримати власний досвід.
Додати коментар