Гуртові ринки приваблюють фермерів миттєвим розрахунком
На відміну від супермаркетів гуртові ринки приваблюють дрібних та середніх фермерів миттєвим розрахунком та простим доступом. А покупців – широким асортиментом товару.
Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів Олександр Воропаєв, директор одеського гуртового ринку «Початок».
«Безперечно, конкуренція продовольчих ринків із торговими мережами існує. Малий і середній виробник сільгосппродукції може приїхати на продовольчий ринок, поставити свою ціну і коригувати її самостійно протягом всього періоду торгівлі на ринку. Він може бути неплатником ПДВ, продати свій товар за готівку. Його не пов’язують договірні відносини, частота поставок і обсяги продукції. А головне, у нього немає відтермінування платежу та будь-яких ретробонусів, – сказав Олександр Воропаєв. – Перелічені вище умови приваблюють малих і середніх виробників торгувати на ринках. Великі виробники, які мають налагоджені канали збуту, теж орендують на ринках стаціонарні місця і користуються тими ж перевагами».
Серед переваг ринків він навів широкий асортимент якісної продукції.
«На ринку завжди присутня картопля не менше десяти сортів, у кожного сорту свій унікальний смак. А чи бачили ви в супермаркеті десять окремих ємностей з різними сортами картоплі суто вищого сорту?», – риторично запитав директор ринку.
Читайте також: Одеський гуртовий ринок «Початок» залучав покупців музичними концертами