Овочі-Ягоди-Сад

Груші почали вирощувати за дво- і чотирипровідниковими системами

Груші почали вирощувати за дво- і чотирипровідниковими системами

Останніми роками садівники відходять від формування груш типу «веретено» з єдиним головним провідником та починають вирощувати їх за дво- і чотирипровідниковими системами. Вони дозволяють отримати вирівняні плоди, які легко збирати.

Система «V» з виведеними чотирма провідниками

Про це в стітті для журналу «Садівництво по-українськи» пише Магдалена Заторська, директорка компанії Dwa Jabłka (Польща).

Двопровідникова система

«Останнім часом ми отримали багато запитів щодо 4-провідникової системи «V» та двопровідникової системи, – зазначає вона. – Ці системи часто вибирають садівники Нідерландів і Бельгії. У наших садах ми вирішили використовувати двопровідникову систему. За вибору цієї системи рекомендовано висаджувати дерева на відстані 1−1,25 м одне від одного, а міжряддя — 3,25 м. Щоб формувати дерева в цій системі, необхідно використовувати стабільну і міцну шпалеру. Така конструкція включає стовпи, дроти, натягнуті на кілька висот і сталеві поперечини, так звані «столи». Столи встановлюють заввишки близько 0,9−1 м».

Спостереження компанії спостереження показують, що плоди, які отримують за цією системою, мають однаковий ріст у межах крони всього дерева. Збирання урожаю у такій системі відбувається відносно швидко, оскільки збирачі мають прямий доступ до плодів. 

Також і захист дерев проти хвороб, позакореневе підживлення або боротьба зі шкідниками видаються більш ефективними завдяки вільному доступу до всіх пагонів.

Читайте також: Світовий ринок груш почувається оптимістично