Гречка виявилася ефективною проти дротяника на картоплі
Дослідники Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC) закликають фермерів використовувати гречку в якості захисної культури проти небезпечного шкідника картоплі – дротяника.
Про це повідомляється на сайті установи.
Експериментальні сівозміни, проведені вченими AAFC доктором Христиною Норонья і доктором Джейсоном Маккаллумом на острові Принца Едуарда, показали, що гречка є ефективним біофумігантом на стадії личинок жуків коваликів.
Оскільки дротяники в основному мешкають в грунті, доктор МакКаллум вивчив хімічний склад коренів гречки. Він відкрив хімічну речовину – ацілсахарозу, яка зазвичай не зустрічається в інших рослинах, крім гречки і споришу. Д-р Норонья каже: «Я піддавала дротяників впливу ацілсахарози, що викликало гормональний дисбаланс, такий як неправильний ріст і погані звички до спаровування».
За результатами гречка, посіяна в сівозміні за рік до картоплі, зменшила популяцію дротяника і підвищила врожайність картоплі в порівнянні з більш поширеним в сівозміні ячменем.
Крім того, науковий співробітник AAFC доктор Первіза Аббасі з Нової Шотландії перевірив ефективність гречки в якості поправки до грунту, правда, вже для редиски і огірків. Поправка до грунту – це все, що вносять в землю для поліпшення її родючості, здатності вбирати воду або зменшення хвороб.
Вчені нарізали свіжі рослини гречки на дрібні шматочки і заклали в грунт рослин горщиків огірка і редиски в камерах для вирощування в Центрі досліджень і розробок Кентвілль. «Гречка, додана в грунт принаймні за три тижні до посадки, допомагає захистити урожай редиски і огірків, пригнічуючи хвороби за рахунок збільшення популяцій корисних грунтових бактерій і грибів, які діють як біоконтроль. Ці переваги зберігаються навіть до восьми тижнів після першого зміни грунту », – говорить д-р Аббасі.
Читайте також: Фацелія у ролі попередника здатна збільшити врожайність культур