Грантові сади розподілили за областями заради споживачів
Державна грантова програма зобов’язує саджати кісточкові культури у певних регіонах країни, щоб краще задовольнити потреби споживачів.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» повідомив Ігор Віштак, директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики.
Так, грантодавці мають посадити 300 га черешні тільки у Одеській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Хмельницькій, Закарпатській, Харківській та Чернівецька областях. 50 га персику, крім вищеназваних, ще у Миколаївській, Львівській та Хмельницькій областях. 50 га абрикоси – в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Закарпатській, Вінницькій, Кіровоградській, Чернівецькій, Хмельницькій, Черкаській та Івано-Франківській областях.
«Коли ви йдете на базар, ви ж чітко знаєте, скільки купити картоплі або яблук, щоб прогодувати сім’ю, – пояснив цю норму програми Віштак. – Так і держава рахує, скільки в кожній області чого потрібно, враховуючи нинішнє забезпечення, проблеми з логістикою, враховуючи, які культури краще ростуть по даних областях».
Мінагрополітики, за словами чиновника, зробило загальний аналіз, що може рости в тому чи іншому регіоні та яка його потреба.
Якщо держава виділяє гранти, вона може передбачити, що і де їй потрібно. До того ж, певні області мають свої особливості виробництва – відповідно і ставили пріоритети, резюмував Ігор Віштак.
Читайте також: Гранти на сади отримає 50 господарств, на теплиці – 4