Горіховий сад краще садити біля лісу
Волоський горіх дуже чутливий до морозів та весняних щзаморозків, особливо в молодому віці. Тому ділянку для нього важливо обрати захищену від вітрів, але не в низині. Одним з кращих захисників саду може стати ліс.
Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».
Зазначається, що горіховому саду, з одного боку, краще рости на підвищенні, а з іншого — бути захищеним від вітрів. Бо в низинах, коли немає вітру навесні й восени, дерева ризикують потрапити під сильні заморозки. Тому добре, якщо ділянка буде на непідвітряному схилі, а ще краще, коли поряд ліс, навіть невеликий. Він теплом, накопиченим удень, захистить сад від заморозків уночі або зранку.
«Тепло від лісу може поширюватись за 200−300 м. Тож краще садити горіх смугами такої ширини вздовж лісу. Масиви на 100 га для цієї культури не придатні», – йдеться у публікації.
Зауважується, що актуальним і донині є слово з радянського аграрного лексикону — «районування». Це поняття враховує клімат різних зон, і якщо колгосп посадить у себе той чи інший сорт із певним районуванням, зазначеним у реєстрі сортів, він може бути впевненим, що його сад не вимерзне.
Читайте також: Селекціонери-аматори знаходять цікаві місцеві сорти горіхів