Горіхівник порадив, як запобігти падінню врожайності саду з часом
Ущільнені плантації волоського горіха з роками можуть менше плодоносити через конкуренцію за ґрунтовий простір. Тому можна закладати горіховий сад за розрідженою схемою. При цьому варто враховувати орієнтацію рядів.
Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповів Владислав Бігун, власник розсадника «Лезневські саджанці» з Хмельницької області.
«Щоб із віком урожайність саду не падала, дерева в ряду слід садити не щільніше ніж через 10 м, із міжряддям 14−16 м, – порадив Владислав Бігун. — Утім, навіть і така розріджена схема садіння дерев розрахована на 50 років експлуатації саду, адже в дерев коренева система розростається потужніше, ніж крона. Коренями дерева горіха зімкнуться швидше, ніж крони. Конкуренція за ґрунтовий простір пришвидшує старіння саду».
Слаборослим сортам, наприклад, Піщанському, потрібна менша площа живлення. Для правильного освітлення ряди розташовують із півночі на південь.
«Так молоді дерева отримуватимуть ніжніші ранкові й вечірні промені сонця, у яких співвідношення між інфрачервоною й ультрафіолетовою ділянкою спектра є сприятливим для розвитку рослин. Натомість опівдні, у спеку, кожне наступне дерево зможе сховатися в тіні попереднього. Узимку таке розташування захищатиме дерева від сонячних опіків і морозобоїн», – зазначив експерт.
Читайте також: Горіхи, що пізно плодоносять, йдуть зимувати непідготованими, – експерт