Овочі-Ягоди-Сад

Фундук може приносити дохід $12 тис/га протягом 40 років

За підрахунками Макара Терещенка, засновника компанії Hazelstar, яка вирощує 13 га фундукового саду в Уманському районі на Черкащині, урожайність фундука становить 4 т/га, вартість 1 т горіха в шкаралупі — від $3 тис.

Про це повідомляє Економічна правда.

Фундук росте і плодоносить упродовж 40 років. За словами Макара Терещенка, оптимальними для переробки є сорти «Каталонський», «Барселонський». 

У саду Hazelstar на 13 га посаджено 6 тис. кущів фундука 16 українських сортів. Щоб забезпечити вищу врожайність фундука, Макар Терещенко радить формувати з кущів дерева – для цього систематично видаляють поросль. Дарева саджають щільніше — 670 на 1 га проти 420 кущів на 1 га .

Фундук потребує обрізування, обробки засобами захисту від шкідників, зрошування. Плодоносити сад починає на 2-3-й рік після посадки, але в перші роки горіхів небагато.

Для збирання врожаю горіхові сади потребують менше працівників, ніж фруктові. На 13 га в Hazelstar горіхи збирають 30 людей. Платять їм 6 грн за 1 кг зібраних горіхів, в середньому 600 грн/день. Збирання врожаю триває 8–10 днів.

У 2018 році в господарстві зібрали 5 т фундука. У  2019-му — вдвічі більше.

Інвестиції в 1 га фундукового саду становлять $7–10 тис. Окупатися вони починають на 5–6-й рік після закладення саду. Витрати на саджанці становлять близько $3 тисна 1 га.

На підживлення та ЗЗР потрібно $500 на 15 га в сезон.

Кількість постійних працівників – невелика. У Hazelstar 5 постійних робітників працюють на загальній площі 36 га (зарплати – 8–10 тис. грн). Для збирання врожаю залучають сезонних працівників. За 50 тис. євро можна придбати комбайн для збирання цих горіхів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!