Феромонні пастки застосовують для контролю шкідників саду
Синтетичнеі феромони використовують для виявлення шкідників, спостереження за рівнем чисельності популяцій, сигналізації оптимальних строків застосування заходів захисту, для масового виловлювання самців та їх дезорієнтації.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Феромони – хімічні речовини, які виробляють і виділяють у навколишнє середовище комахи. Вони викликають специфічні поведінкові або фізіологічні реакції в особин цього ж виду. Функціонально феромони поділяють на статеві, агрегаційні, слідові, занепокоєння та інші», – пояснив Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Він додав, що у більшості видів комах статеві феромони продукують самки для приваблення самців. Вони багатокомпонентні. Роль основних компонентів полягає у привабленні з відстані, а мінорних — зводиться до підсилення активності основного компонента.
«На основі структури природних феромонів комах науковці створили їхні синтетичні аналоги, які застосовують у практиці захисту рослин для виявлення шкідників, спостереження за рівнем чисельності популяцій, сигналізації оптимальних строків застосування заходів захисту, для масового виловлювання самців та їх дезорієнтації, – зауважив науковець.
На оброблювану площу феромони вносять у вигляді спеціальних носіїв – диспенсерів, які розміщують у пастках для комах, або розсіюють різними способами.
Як носій (диспенсер) феромону використовують гуму, полімерні матеріали, папір, тканини. Препаративні форми мають вигляд трубочок, кілець, полімерних капілярів, мікрокапсул, пластин.
Читайте також: Оприлюднена програма боротьби проти гронової листокрутки в теплицях