Фермерка розповіла, чому обрала фундук
Ніна Смирнова, співзасновниця сімейної фундукової ферми Nuts’N’Garden на Київщині, обрала цей напрямок через високу рентабельність, відносну простоту технології, незначні потребі у робочій силі.
Про це вона розповіла в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».
«Перед ухваленням рішення про вирощування саме фундука я відвідала величезну кількість конференцій, семінарів, виїздила на різні заходи, дні поля, спілкувалася з підприємцями, власниками розсадників та вивчала перспективи ринку, – зазначила Ніна Смирнова. – Провівши дослідження нашої ділянки та зваживши перспективи ринку, зупинились на вирощуванні фундука. Аналіз ґрунту показав великий уміст гумусу — що підтвердило доцільність органічного виробництва. Та й садити на чорноземах культури, які можуть рости й на інших ґрунтах, не мало сенсу. Плюс хотілося обрати продукт із вищою рентабельністю. Також мені більше імпонував варіант вирощувати сезонний продукт, адже варіант інвестувати в тепличне господарство з великою кількістю працівників за браком коштів на той час ми не розглядали. А у цьому випадку можна було дещо розтерміновувати витрати. Використовуємо всі можливості: гранти, компенсації, державні програми з підтримання садівництва».
Вона додала, що розглядали багато інших культур для вирощування: ягоди, груші, яблука й інше.
«Але це інший, складніший процес виробництва, інакший сегмент ринку. Ці культури вимагають більших обсягів виробництва, кількості людей і більшої розбудови інфраструктури для обробки та зберігання. Процес зберігання фундука значно легший», – аргументувала фермерка.
Читайте також: Фермерка поділиться досвідом вирощування органічного фундука