Овочі-Ягоди-Сад

Фермер порадив, як привабити запилювачів на плантації лохини

Для гарного врожаю лохини варто діяти кількома способами: домовлятися з пасічниками, купувати джмелів, висівати поряд із ягідником культури-медоноси. А ліпше –– використовувати всі способи одразу, порадив Олег Воробйов, засновник ФГ «Грасс авеню» в Житомирській області, у господарстві якого –– 46 га лохини.

Про це повідомляє AgroTimes.

«Я щороку домовляюся з пасічниками про розміщення вуликів на території плантації. Справа в тому, що бджола летить на лохину, але взятку майже не приносить. Аби зацікавити пасічника, поряд із лохиною в три терміни висіваємо фацелію. Щойно відквітувала лохина –– розпускається медонос. Крім того, закуповуємо джмелесім’ї –– по три на гектар», – сказав Олег Воробйов.

Самих бджіл недостатньо, оскільки квітка лохини має форму подовженого дзвіночка, що ускладнює проникнення всередину диких і медоносних бджіл.

Натомість для джмелів це не проблема. 

Джмелі живуть тільки один сезон, приблизно два місяці. Але вони завдяки довгому хоботку є чудовими запилювачами. Якщо бджолам важливо зібрати нектар, то джмелям –– пилок, і це робить можливим запилення ними більшої кількості квіток за однаковий проміжок часу. За температури повітря нижче плюс 10 °С бджоли не працюють, а джмелі –– охоче. Особливо це важливо, коли цвітіння припадає на ранню, ще прохолодну і дощову весну.

Важливий нюанс –– обробки під час цвітіння.«Щоб не зашкодити корисним комахам, обробки за потреби проводимо тільки вночі й попереджаємо пасічників, щоб вони закривали вулики.Своїм джмелям теж закриваємо виходи з вечора до ранку», –– розповів фермер.

Читайте також:Ізраїльський стартап готується замінити бджіл машинами

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!