Овочі-Ягоди-Сад

Фермер планує розширювати плантації жимолості

Фермер планує розширювати плантації жимолості

Фермер Андрій Ковальчук у Новоград-Волинському районі на Житомирщині на 2,6 га вирощує жимолость. Перші врожаї продав за ціною 200-350 грн/кг і планує розширювати плантації.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Нині фермер культивує 4 сорти: Бакчарський велетень, Донька велетня, Восторг і Югана.

«Ягоду продавали на свіжий ринок по всій Україні, – розповів Андрій Ковальчук. –  Урожай продали повністю, до ягідки, ще й не вистачило. Було дуже багато заявок».

За словами ягідника, ціна реалізації жимолості становила від 200 до 350 грн/кг, тобто на рівні з лохиною. І навіть вище. 

«Ми плануємо садити жимолость на нових плантаціях, – поділився Андрій Ковальчук. –  Ринок потребує як ранніх, так і середніх та пізніх сортів. Люди скуштували жимолость, їм сподобалося. Отримали більше інформації від нас, почитали те, що писали в ЗМІ. Почали надходити хороші заявки. Ми будемо розширятися, готуємо для цього ділянки. Будемо висаджувати більше нових сортів, зокрема канадської селекції: Бореаліс Бьюті, Бореаліс Біст (Бест) і Бореаліс Бліззард, які мають інший термін дозрівання, від середнього до пізнього. Плюс нові сорти російської селекції з покращеними смаковими якостями, придатні для механічного збирання, з хорошою транспортабельністю».

Читайте також: Підприємець продає жимолость дорожче лохини