Овочі-Ягоди-Сад

Фермер назвав переваги сливи, альтернативної угорці

Фермер назвав переваги сливи, альтернативної угорці
Слива японська, сорт Satsuma

Слива домашня, або угорка, як в Україні, так і у Європі себе вичерпує. Її альтернативою є японська або верболиста слива.

Таку думку у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» висловив Іван Ярмолюк, власник фермерського господарства «Відродження» (Дніпропетровська область).

«Вона не дає великої плодової стіни, її плоди не дуже касові, і вирощувати її комерційно невигідно, – пояснив він. – Але головне – вони хворіють, зокрема шаркою, через яку викорчовують цілі сади». 

За словами експерта, позиції цієї сливи перебирає на себе диплоїдна слива – японська, або верболиста. Цей вид дає круглі плоди великих розмірів, чудової щільності та урожайності, доброї лежкості і транспортабельності. 

«Їх збирають на Дніпропетровщині у кінці червня та до кінця жовтня, і ще декілька місяців слива може зберігатися у простих прохолодних умовах, мінімум до Нового року, – розповів Іван Ярмолюк. – Вона має маленьку кісточку, яка у більшості сортів добре відділяється. Якщо шарка є бичем для сливи у європейських садах, то на наших диплоїдних сливах вона практично відсутня». 

Читайте також: Садівники Вінниччини висаджують все більше сливи пізніх сортів