Фахівець розповів, як обрати саджанці лохини
Власник плантації повинен розумітися на лохині. Варто спочатку посадити кілька кущів, поспостерігати за їх динамікою, вивчити особливості сортів і догляду за ними. Далі довідатися про розсадник, який зацікавив найбільше, дізнатися, яка в нього репутація.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини на Житомирщині, творець сорту Фіолент та співавтор книги «Чорниця високоросла».
Фахівець радить потім на місці оцінити якість посадкового матеріалу, і не лише лохини, а подивитись, як почуваються в розсаднику інші саджанці, чи немає серед них занедбаних, хворих.
Завжди є більше довіри до розсадників із досвідом, та не виключена поява новачка, який до всього підходить професійніше, ніж бувалі в бувальцях. За всіма правилами, розсадницьке господарство повинно мати державну реєстрацію, сертифікат на посадковий матеріал, який свідчить про ідентичність вказаному сорту. Якщо лабораторія займається розмноженням in vitro, вона раз на два роки має тестуватися на безвірусність», – наголошує Володимир Дмитрієв.
Нагадуємо, найбільш актуальні проблеми ягідництва, тонкощі вирощування, реалізації та залучення ресурсів обговорюватимуться на професійному форумі «Інтенсивний ягідник», що відбудеться 1 лютого у Львові.
Переглянути програму та зареєструватися на захід можна за цим посиланням.