Експортувати у Великобританію варто лохину та горіхи – експерти
На думку аналітиків Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), після скасування Великобританією всіх мит та квот на продукцію з України, вітчизняним виробникам
варто зосередитися на агропродукції з високим експортним потенціалом та незначною присутністю на ринку Великої Британії. При цьому важливо експортувати товари з високою вартістю, незначною вагою, які є сенс експортувати автотранспортом. Серед таких продуктів – горіхи та ягоди.
Про це повідомляється на сайті УКАБ.
Зазначається, що за результатами 2021 року, з України у Великобританію було експортовано продукції АПК на $553 млн. Найбільшу частку в структурі українського експорту до Великобританії займали вже традиційні для України соняшникова олія (31% експортної виручки), ріпак (28%) та кукурудза (24%).
«Однак є ряд українських продуктів, експорт яких присутній у Великобританії, але обсяги його поки що незначні, – зазначають в УКАБ. – Зокрема можна відмітити наступні напрямки, які мають значний експортний потенціал в Україні та поки що займають незначну частку в експорті певного продукту в Великобританію».
До цих продуктів зарахували м’ясо птиці, мед, волоські горіхи, лохину та журавлину та горох.
Зокрема, горіхи волоські без шкаралупи в 2021 році були експортовані у кількості 0,7 тис. тонн. Частка України в імпорті Великобританією – 6%. Основні конкуренти: США, Німеччина, Китай; У 2021 році було експортовано 0,2 тис. тонн журавлини та лохини. Частка України в імпорті Великобританією – 0,3%. Основні конкуренти: Іспанія, Перу, Чилі.
«Загалом можливостей для експорту українських товарів на ринок Великобританії більше ніж достатньо, проте вони є значно обмежені логістичними проблемами, адже через вторгнення росії на територію України та блокування портів російськими військами практично повністю призупинилися експортні відвантаження. Зараз всі зусилля Уряду, аграріїв направлені на побудову альтернативних шляхів через західні кордони країни, однак ці можливості обмежені. Сильно завантажені залізниця та морські порти сусідніх країн через експорт зернових культур, обсяги яких у нас найбільші. Тому для збільшення експортної виручки варто зосередитися на експорті товарів, які мають більшу ціну при меншій вазі і таким чином здійснювати експорт автомобільним транспортом», – пояснила Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
Читайте також: Експертка спрогнозувала розвиток ринку ягід