Овочі-Ягоди-Сад

Експорт заморожених ягід зріс попри карантин

Незважаючи на карантин, за перші чотири місяці 2020 року українські компанії наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному вимірі та на 37% у вартісному вимірі в порівнянні з тим самим періодом 2019 року.

Про це повідомляє Seeds.

Торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тоді як за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному вимірі та на 6% – у вартісному.

Експорт замороженої полуниці виріс в 2020 році в порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в два рази в натуральному вимірі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої чорниці лісової залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

Проте, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишалася чорниця лісова, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному вираженні заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової.

Найбільшим покупцем замороженої полуниці з України в перші місяці 2020 року була Польща, яка більш ніж подвоїла обсяги закупівлі. Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які посіли друге і третє місце в рейтингу покупців. Також відзначають перші досить великі поставки цієї ягоди в США в 2020 році.

Трійка ключових країн щодо поставок замороженої малини була такою ж, як і по суниці садової – Польща, Чехія і Німеччина, при цьому найбільший приріст експорту відзначався в Польщу, Німеччину, Італію, Нідерланди та Бельгію. Практично ті ж країни були і серед лідерів закупівель в Україні чорниці лісової в 2020 році.

Читайте також:Під час карантину онлайн продажі Yagidka.in.ua зросли вдесятеро