Овочі-Ягоди-Сад

Експерти очікують здешевлення ранніх буряків і картоплі

Експерти очікують здешевлення ранніх буряків і картоплі

Через масове збирання ранніх буряків і картоплі експерти очікують зниження цін на них, хоч і не таке стрімке, як у попередні роки

Про це повідомляє «АПК Інформ: овочі та фрукти».  

Експерти проєкту зазначають, що у попредні роки активні продажі ранніх коренеплодів починалися наприкінці травня. Цього року лідер з вирощування ранніх овочів – Херсонщина – наразі залишається під окупацією, через що сезон реалізації столових буряків врожаю 2022 року на вільних територіях України стартував із запізненням майже на місяць.

«Стартові ціни на перші оптові партії ранньої продукції з українських господарств озвучуються на рівні 30-40 грн/кг, що в середньому у 3 рази дорожче, ніж вартість перших партій цього коренеплоду минулого року», – зауважують в «АПК Інформ: овочі та фрукти».

Додається, що ключові гравці ринку прогнозують зниження відпускних цін в сегменті ранніх буряків, оскільки пропозиція даних овочів буде зростати найближчим часом, хоч і не так стрімко, як у попередні сезони. Наразі головними постачальниками ранніх овочів в Україні виступають західні області, зокрема, Закарпаття.

«Також слід очікувати і подальше зниження відпускних цін в сегменті ранньої картоплі. Пропозиція цієї продукції на ринку наразі щодня збільшується, в той час як якість товару нерідко викликає нарікання серед покупців», – зазначають експерти.

Читайте також:Подешевшає капуста, картопля та коренеплоди, – експерти