Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Експерт заспокоїв щодо морозів на озимій цибулі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Цибуля станом на 14 січня 2021 року в Каховському районі на Херсонщині
фото Вадима Дудки

Прогноз погоди, який обіцяє мороз мінус 12 градусів протягом трьох ночей при відсутності снігу стривожив херсонських виробників цибулі.  Але озима цибуля, навіть у фазі двох листків при таких умовах не вимерзне, вважає Вадим Дудка, керівник діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз» з Херсонської області.

Про це він розповів у коментарі AgroTimes.

«Овочівникам насамперед слід зважати не на температуру повітря а на температуру в зоні кореневої системи та донця (де ховаються точки росту листя наступного року), – зауважив експерт. – Корені більш чутливі до мінусових температур ніж листя. Зараз я такої небезпеки не бачу. Після помірих нічних морозів ми маємо відлигу протягом дня, дуже добре також що немає сильного вітру (саме сукупність морозу з вітром при відсутності снігу є максимально небезпечною)».  

За словами Вадима Дудки, багато хто звик боятися «ясних морозних ночей» – але це скоріше ознака загрози весняних приморозків, а не небезпеки зимових морозів. 

«Зимою – навпаки. Якщо ніч ясна, то значить вітру не буде. І мінус 12 вночі – це зовсім не так страшно для озимої цибулі. А ті, хто подбав про збереження лісосмуг, або використовує кулісні посіви, що захищають ґрунт від швидкого промерзання – ті можуть бути цілком спокійні навіть і прі більш жорстоких морозах», – запевнив керівник центру захисту рослин.

За його словами, зимове листя, навіть якщо і обмерзне, на формування врожаю сильно не вплине. Адже врожай формується переважно за рахунок листя, що відростає навесні.

Читайте також: Якість української цибулі серйозно не дотягує до європейської, – фермер

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ