Овочі-Ягоди-Сад

Експерт розповів, які середньостиглі сорти лохини відійдуть у минуле

Певні середньостиглі сорти лохини поступово підуть з промислового вирощування.

Про це під час міжнародного практичного форуму «Інтенсивний Сад/Ягідник» розповів агроном ягідного господарства «Аграрна компанія «Еко-парк»» Федір Прима.

За його словами, компанія розпочинала вирощувати лохину з заджанців українського виробництва, потім декілька років експериментувала з саджанцями іноземної селекції. З 2019-го «Аграрна компанія «Еко-парк»» вирощує лохину з саджанців від вітчизняного виробника «Долина Агро», які за якістю не поступаються іноземним сортам, а за ціною дешевші.

Серед середньостиглих та середньоранніх сортів він називає Блюкроп, Спартан, Патріот.

«Якщо говорити на перспективу, Блюкроп за декілька років піде з промислового вирощування – на зміну цьому сорту прийдуть якісь нові. Один з можливих варіантів – Драпер, але по ньому є питання», – зауважив Федір Прима.

Він пояснив, що цей сорт хоч і зареєстрований в Україні, але не стійкий до морозів взимку.

«Хоч він має витримувати мінус 27 – мінус 29 градусів, проте він програє у порівнянні з іншими сортами», – зазначив фахівець.

На його думку, у найближчий час такі сорти як Спартан і Патріот будуть більш популярними на внутрішньому ринку, адже експортні вимоги набагато жорсткіші», – зауважив Федір Прима.

На його думку, якщо український ринок буде розвиватися динамічно, поступово він наближатиметься до вимог ягід преміум-класу.  

Нагадаємо, на гірській плантації тестують більше 10 сортів лохини. Також ми писали, що на закладання 1 га лохини витратили $80 тис..