Двоплечий Гюйо забезпечує хорошу якість врожаю винограду
Формування куща типу Двоплечий Гюйо не часто використовується на Півдні України, однак відзначається легкістю формування та гарною якістю врожаю винограду.
Про це розповів Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарства Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» під час вебінару «Формування виноградного куща».
«Основною перевагою цього типу є те, що процес формування куща один із найлегших і найшвидших. Тут створюється тільки штамб і на краю його верхньої частини відводиться два ріжка, на яких формуються плодові ланки», – зазначає фахівець.
Проте, за його словами у Степовій зоні може статися недовантаження куща вічками. Часто виноградні кущі пошкоджуються морозами і, якщо залишити по одній подовженій лозі з пошкодженими вічками, то відбудеться недовантаження, що спровокує втрату частини врожаю.
«Також це формування можна використовуватися тільки на слаборослих сортах і не на високородючому ґрунті. При цьому рекомендується досить щільно висаджувати кущі, десь на відстані 0,8-1 м», – додає Андрій Штірбу.
Утім, він відзначає, що Двоплечий Гюйо дуже широко використовується в країнах з розвинутим виноградарством, зокрема, майже в усій Європі. Він забезпечує хорошу якість врожаю, не загущує виноградні кущі, гарно освітлюється під сонцем. Також відбувається краще провітрювання всередині куща, від цього менший розвиток хвороб і менше пестицидне навантаження, ніж при кордонній системі ведення.
Читайте також: Новий закон «Про виноград та виноградне вино» гармонізує правила з європейськими