Овочі-Ягоди-Сад

Drosophila suzukii перезимовує навіть при –12°C

Максимальна активність і розвиток Drosophila suzukii відбувається в діапазоні температур +20…+25 °С. Але дослідження японських ентомологів показують, що шкідник може перезимовувати при середніх зимових температурах  від –4 до –12 °C, що свідчить про можливість її адаптації в прохолоднішому кліматі.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Максимальна активність і розвиток цих комах відбувається в діапазоні температур +20…+25 °С, – зазначає в статті Іван Мринський, кандидат сільськогосподарських наук з Херсонського державного аграрно-економічного університету. – Важливо також зазначити, що самці Drosophila suzukii стають стерильними за температури +30 °C, а розмір популяції може бути обмежений у регіонах, які досягають цієї температури. У зимовий період популяція шкідника зменшується дуже сильно. Японські ентомологи зазначають, що популяції Drosophila suzukii перезимовують на острові Хоккайдо в Японії, де температури взимку становлять у середньому від –4 до –12 °C, що свідчить про можливість її адаптації в прохолоднішому кліматі».

Автор додає, що личинки Drosophila suzukii гинуть за температури 0 °С, але дослідження, проведені в одній з науково-дослідних лабораторій Італії, показали, що лялечки можуть 5–6 днів прожити за температури –25 °С. 

«На практиці це означає, що плоди, які під час збирання мали здоровий вигляд, на момент продажу можуть містити личинки, які їх пошкоджують. Такі плоди виявляться повністю неїстівними, що може призвести до серйозних фінансових збитків», – робить висновок учений. 

Він зауважує, що встановити наявність дрозофіли під час збору врожаю важко, тому що проколи шкірки дуже дрібні. Ознаки ураження проявляються у вигляді невеликих ран, в яких відкладено яйця. Шкірочка плоду в місці пошкодження руйнується через 1–2 дні, і яйця виявляються всередині плоду, коли починається його гниття. Тому до таких фруктів слід бути дуже уважними, якщо вони призначені для перероблення.

Читайте також: Учені порадили як боротися із дрозофілою сузукі