Дослідники працюють над більш поживними сортами перця чилі
Дослідники з Університету штату Нью-Мехіко (США) працюють над розробкою більш поживних і врожайних сортів перцю чилі, щоб підвищити загальну продуктивність у штаті, який є найбільшим виробником чилі, повідомляє myjournalcourier.
Денніс Ніку Лозада, селекціонер перцю чилі та директор Програми розведення та генетики цієї рослини, очолює цей чотирирічний проєкт.
Метою проєкту є розробка сортів перцю чилі з покращеною поживною якістю та врожайністю шляхом глибшого розуміння генетичної основи, що лежить в основі цих ознак.
Дослідницька група Лозади використовує два новітні геномні підходи – загальногеномні дослідження асоціацій і геномну селекцію – для прискорення селекції, розведення та розвитку сортів перцю чилі з покращеним вмістом поживних речовин і врожайністю. Дослідники спершу використають дослідження асоціацій у всьому геномі, щоб ідентифікувати генетичні маркери, пов’язані з морфологією плодів, вмістом поживних речовин і врожайністю в новомексиканському перці чилі.
Потім вони запровадять геномний відбір за морфологією плодів, врожайністю та властивостями, пов’язаними з харчовою якістю, і оцінять вплив різних факторів на точність відбору генома. Нарешті, дослідники розроблять молекулярні маркери, які покращуватимуть морфологію плодів і вміст поживних речовин у перці чилі.
Проект фінансується грантом у розмірі майже $489 тис. від Національного інституту продовольства та сільського господарства, який є частиною Міністерства сільського господарства США.
Читайте також: Шведи обирають місцеві конвенційні плоди замість органічних імпортних