Овочі-Ягоди-Сад

Для забарвлення яблук використовують світловідбивні панелі та паперові торбинки

Для забарвлення яблук використовують світловідбивні панелі та паперові торбинки

Для інтенсивного забарвлення яблук садівники використовують пластикові полотнища, які розкладають у міжряддях за 4–5 тижнів до планованого збирання плодів. А для делікатного рум’янцю на плоди одягають паперові торбинки.

Про це в своїй статті в журналі « Садівництво по-українськи» розповів Кшиштоф Возняк, представник компанії AgroFresh (Польща).

Він описав, що при розкладанні світловідбивних полотен освітлюються крони зі споду. 

«Вартість укривання ґрунту ствітловідбивними полотнами – висока, здебільшого цей агрозахід застосовують у насадженнях клубних сортів», – уточнив спеціаліст.

Він зазначив, що іншою агротехнічною операцією, яку за достатнього забезпечення саду вологою можна виконати в міжряддях, є припинення скошування трави за місяць до збирання урожаю. Висока трава споживатиме азот із садового ґрунту, і це позитивно впливатиме на забарвлення плодів. 

Кшиштоф Возняк додав, що світловідбивні пластикові полотна стандартно застосовують садівники Чилі у вирощуванні сорту Фуджі, якщо його продукцію експортують на ринок США, де яблука повинні мати інтенсивний рум’янець. Якщо ж чилійський Фуджі експортуватимуть до Азії, рум’янець на яблуках повинен бути надзвичайно делікатним і мати рожевий відтінок. 

«З цією метою задовго перед збиранням на усі плоди в саду одягають спеціальні паперові торбинки білого й червоного кольору – на кожне яблуко обидві. За кілька тижнів перед збиранням білі торбинки, що відбивали світло, з плодів знімають. Червона торбинка укриває плід майже до самого збирання. У такий спосіб отримують плоди з делікатною шкірочкою й ніжним рум’янцем. Надягнений папір захищає яблука й від усіляких ушкоджень», – описується у статті.

Читайте також: Навантаження яблуками впливає на їх рум’янець