Для вирощування лохини в горах знайшли ідеальний ґрунт
Господарство «Органічний сад», що вирощує в селі Верхня Стинава Львівської області 12 га лохини має для цього ідеальний ґрунт, робочу силу, багато опадів та гарну поливну воду.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Ґрунт для вирощування лохини в цій місцевості ідеальний: кислий і пухкий, – йдеться у публікації. – Про це говорять і значні зарості дикої чорниці в лісі, яку в сезон активно збирають місцеві мешканці. Але для культурної рослини все одно треба готувати субстрат, адже правило бізнесу — жорсткий розрахунок. У ТОВ «Органічний сад» до 30% природного ґрунту додавали завезений верховий торф та кору хвойних дерев і перепрілу тирсу, яких у Карпатах не бракує. Складових не шкодували, вбачаючи в них основу успіху».
У селі Верхня Стинава невеличке, мешкає в ньому приблизно тисяча людей. Ані увагою, ані роботою вони не розпещені. Тих, хто прагне виїхати за кордон на заробітки, небагато. Тримаються своєї господарки, розводять худобу, збирають у лісах дикороси на продаж та раді, якщо до них завітають туристи.
На лохиновій плантації є кілька постійних працівників, для збирання винаймають сезонних. Збиральники заробляють три місяці поспіль: від середини липня до середини жовтня.
Вода з потічка, яку беруть для поливу, дуже м’яка, майже дистильована. Її основні показники pH — 6,0–6,5, ЕС — у межах 0,1–0,15. Навіть за додавання добрив засоленість не підвищується до 1°.
«Для лохини це ідеально, бо високий уміст солей у воді спричиняє затримку у вегетації та навіть загибель рослини», – зазначається у статті.
Читайте також: Гірська лохинова плантація показала три великі переваги