Овочі-Ягоди-Сад

Для сталого та якісного врожаю персик на півдні України потребує зрошення

Для сталого та якісного врожаю персик на півдні України потребує зрошення

Персик належить до відносно посухостійких культур, але у південних регіонах України для отримання сталого та якісного врожаю йому потрібне зрошення.

Протягом вегетації вологість ґрунту в саду слід підтримувати на рівні не нижче 70% НВ, щоб зрошення було ефективним, а за локального зрошення на важких ґрунтах – не нижче 80% НВ.

Терміни й норми поливу зазвичай призначають за умістом вологи в зоні інтенсивного висушування ґрунту кореневою системою. У молодих садах ця зона розташовується у радіусі 0,7 м від штамба, у плодоносних насадженнях персика радіус, що обмежує зону контролю вологості в ґрунті, збільшується до 1,5 м.

Після садіння в сад персикові дерева дуже чутливі до нестачі вологи. У перший рік вегетації за відсутності опадів локальні поливи необхідно виконувати кожні 5-7 днів нормою 50-60 л/дерево.

За даними Мелітопольської дослідної станції садівництва, у плодоносних персикових садах на півдні України за суцільного зрошення сумарна поливна норма (весь вегетаційний період) сягає 3,8 тис. м3/га (6 поливів), за зволоження 30-40% площі живлення дерев – 2 тис. м3/га (10 поливів).

Якщо застосовується крапельне зрошення й зволожується 10-15% площі живлення, рекомендують 14 поливів із сумарною зрошувальною нормою 600 м3/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!