Для садів найдоцільнішою є органо-мінеральна система удобрення
У садівництві застосовують три системи удобрення: органічну, мінеральну та комбіновану. Остання дає можливість не тільки найбільш збалансовано внести у ґрунт елементи живлення рослин, а й збагатити його на органічну речовину.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«За органічної системи добрива вносять у ґрунт, здебільшого під зяблеву оранку, гною чи інших органічних добрив місцевого походження (торф, листя, пріла солома, тирса, відходи целюлозної і картонної промисловості тощо), – пише Ольга Козлова, доцент кафедри рослинництва та агроінженерії Херсонського державного аграрно-економічного університету. – Мінеральна система потребує обов’язкової систематичної сидерації ґрунтів чи введення дерново-перегнійної системи утримання ґрунту. Це дає можливість частково компенсувати зменшення вмісту гумусу і послабити деградацію ґрунтів у цілому. Перевагу органічних добрив над мінеральними можемо спостерігати у разі задерніння міжрядь і навпаки – за дерново-перегнійної системи».
Проте найдоцільнішою системою для садів вона називає органо-мінеральну, яка дає можливість не тільки найбільш збалансовано внести у ґрунт елементи живлення рослин, а й збагатити його на органічну речовину.
«Це значною мірою підсилює мікробіологічну активність, сповільнює деструктивні процеси, які спостерігають за систематичного утримання ґрунту під чорним паром. У сучасних садах має поширення саме така система удобрення», – робить висновок учена.
Читайте також: Сидерати підтримують родючість горіхового саду