Овочі-Ягоди-Сад

Для розсади тепличної капусти готують грунтосуміш з ґрунту, органічних добрив та розпушувальних матеріалів

Для розсади тепличної капусти готують грунтосуміш з ґрунту, органічних добрив та розпушувальних матеріалів

Для приготування грунтосумішей для розсади ранньої тепличної капусти використовують торф, гній, перегній, дернову землю, компост, а також різні органічні добрива (Біогумус, Біопроферм, Гумісол), із розпушувальних матеріалів – деревна тирса, солом’яна січка.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Торф використовують із зольністю не більше 10–12%, кислотність торфу доводять до нейтральної додаванням гашеного вапна, – радять автори статті, вчені Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів, Ольга Дидів та Андрій Дидів. – Дернова земля повинна бути легкою за фізичними властивостями. Плівкові теплиці для вирощування капусти ранньої готують з осені. Ґрунт у теплицях може бути насипним у вигляді ґрунтосуміші з рекомендованими вище складовими завтовшки 25–30 см або природний родючий з аналогічною глибиною орного шару. Для поліпшення водно-фізичних властивостей природного ґрунту восени вносять 10–15 кг/м2 перепрілого гною або торф, тирсу чи солом’яну січку кількістю 25–30% за об’ємом орного шару». 

Якщо в попередній сезон у теплиці вирощували огірки з внесенням 25–30 кг/м2 гною, то під капусту вносять лише торф (25–35 кг/м2 ) або тирсу (18–23 кг/м2 ) чи солом’яну січку (3,5–4,2 кг/м2 ). Для компенсації мікробіологічних процесів додатково до основної норми добрив на 1 т соломи вносять 15 кг азоту в діючій речовині, а на 1 т тирси — 3–5 кг. 

Внесені органічні добрива і розпушувальні матеріали перемішують з ґрунтом роторним копачем КР-1,5 або ручним інвентарем. За 10–15 діб до садіння теплиці вкривають плівкою і вмикають обігрів. 

«Проте на сьогодні популярні багатосезонні плівки (з терміном використання 3–4 роки), – уточнюють автори. – У теплицях з біологічним обігрівом за схемою садіння після розігрівання ґрунту виготовляють канавки завглибшки 35–40 см і завширшки 30 см, заповнюють їх гарячим гноєм (бажано кінським). З метою запобігання росту грибів поверхню гною притрушують гашеним вапном або деревним попелом. Зверху гною накладають поживний шар ґрунту завтовшки 20–25 см».

Читайте також: Захист ранньої капусти від хвороб у теплицях