Для кращого забарвлення яблук застосовують надкронове дощування
У садівництві Південного Тіролю для охолодження плодів у період забарвлення шкірочки широко застосовують надкронове дощування. Окрім іншого, цей агрозахід поліпшує інтенсивність фотосинтезу, що в підсумку теж сприяє забарвленню плодів.
Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Кшиштоф Возняк, представник компанії AgroFresh (Польща).
Він додає, що метод надронового дощування щораз частіше застосовують і в Польщі.
«Вода для такого обробітку не повинна містити надмірної кількості заліза, інакше на шкірочці плодів може з’явитися сітка, – застерігає автор. – А от те, що вода для передзбирального надкронового дощування походить із глибоких свердловин і холодна, садівників страшити не повинно. У товарних садах, де цей агрозахід застосовують, зв’язку між студеністю води й пошкодженнями шкірочки плодів досі не спостережено».
У забарвленні яблук садівникам допомагають і природні чинники, наприклад, перепад денних і нічних температур. Вегетаційні сезони останніх років підтвердили важливість цього чинника. Так, кінець вегетації 2015 року приніс садівникам чимало клопоту, адже під час дозрівання врожаю зимових сортів яблуні ночі були спекотними — температура сягала +20 °C, і це затримувало початок продукції червоних барвників у шкірочці плодів.
Для утворення антоціанів сприятливим є температурний режим, за якого вдень повітря прогрівається до +18…+20 °C, а вночі — охолоджується до +4…+6 °C.
Читайте також: Для забарвлення яблук використовують світловідбивні панелі та паперові торбинки