Овочі-Ягоди-Сад

Для крапельного зрошення картоплі роблять гряду на два рядки

Для крапельного зрошення картоплі роблять гряду на два рядки

«Поліська картопляна компанія» в селі Іванівка на Чернігівщині вирощує 200 га картоплі на крапельному зрошенні. Якщо раніше стрічку розташовували посередині гребеня, то зараз роблять гряду на два рядки з крапельною стрічкою посередині. Така технологія економить воду та не мочить стебла картоплі та не провокує хвороби.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Крапельну стрічку ми раніше розташовували по центру гребеня, на відстані 75 см одна від іншої, бо ширина міжряддя у нас 75 см, – розповідає директор компанії Денис Стаценко. – Але зі свого досвіду бачимо, що така технологія поливу не дуже ефективна, бо якщо стрічка розташована безпосередньо під кущем, то вода потрапляє не тільки під корінь, але й частково на стебло, що провокує розвиток грибних інфекцій і гниття стебла. Крапельну стрічку треба укладати не під кущами, а на невеличкій відстані від них. 

Зараз «Поліська картопляна компанія» вдосконалює як технологію посадки картоплі, так і технологію поливу. 

«Якщо раніше під час посадки саджалка формувала чотири гребені, то зараз робимо гряду на два рядки, посередині якої розташовуємо крапельну стрічку, – пояснює Денис Стаценко. – Тобто між тими рядками вже немає міжряддя, через яке найбільше пересихає ґрунт, а вода піде під корінь рослини й не буде підмивати стебло». 

Інтенсивність поливу та його циклічність залежить від температури повітря й вологості ґрунту, яка визначається за показниками датчиків ґрунту. Картопля доволі вимоглива до вологи, оскільки вона формує велику підземну масу, хоча має відносно мало розвинену кореневу систему. Тому високі врожаї збирають за вологості ґрунту 80–90% НВ. Саме таку вологість ґрунту підтримують завдяки крапельного поливу.

Читайте також: Підприємство на Чернігівщині всю картоплю вирощуватиме на крапельному зрошенні