Овочі-Ягоди-Сад

Держава має допомагати фермерам, щоб не утримувати їх як безробітних, – виробник

Держава має допомагати фермерам, щоб не утримувати їх як безробітних, – виробник

Держава має допомагати з прогнозуванням попиту та збутом овочів. Кооперація допомогла би ефективніше продавати продукцію. А державні дотації – стимулювати виробництво тієї чи іншої продукції та зайнятість фермерів.

Про це в колонці на AgroTimes повідомив фермер-одноосібник з Рівненщини Олег Поліщук.

«У нас немає стабільності і фермер зовсім не захищений від стрибків цін на продукцію. Найобразливіше, коли вкладаєш кошти, наймаєш людей, а потім продукція нікому не потрібна. Коли я висаджую овочі, то хочу сподіватися, що я їх продам. Буду мати певну мережу оптовиків, вигідну ціну. Але так не виходить. Садиш навесні й абсолютно не знаєш, що матимеш з цих овочів. Років з десять тому бували такі випадки, що я по 600 тонн овочів борщового набору згодовував коровам: всі їх насадили і ціна була маленька», – написав він.

Фермер поскаржився, що не має великого сховища, змушений частину овочів зберігати в кагатах.

За словами Олега Поліщука, також складно кооперуватися. Зовсім дрібним виробникам воно ні до чого, а крупніші овочівники розташовані далеко.

На його думку, добра система дотацій фермерів у Польщі. Там це роблять, щоб фермери вирощували потрібну економіці держави продукцію, утримували землю та свої сім’ї, а не отримували допомогу з безробіття.

Читайте також: Уряду доведеться підтримувати овочівників, – фермер