Дефіцит овочесховищ досяг 60%

Міністерство аграрної політики та продовольства оцінило загальну додаткову потребу місткості овочесховищ на рівні 340 тис. тонн – 60% від потреби. До повномасштабного вторгнення росії дефіцит цих приміщень складав 40%.
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначають, що в Україні наразі об’єм овочесховищ з регульованим газовим середовищем і підтримкою мікроклімату складає 300 тис. тонн, а з природною вентиляцією – 324 тис. тонн.
Крім того, в країні загальна потужність нових та реконструйованих сховищ становить 47 тис. тонн, зокрема будуються нові овочесховища місткістю 26 тис. тонн, а на реконструкції перебувають сховища обсягом 21 тис. тонн.
«На момент повномасштабного вторгнення в Україну і окупацією частини територій та знищенням існуючих овочесховищ нестача потужностей для зберігання овочів збільшилась із 40% (станом на 2021 рік) до 60% (станом на 2025 рік). Як результат, через нестачу сховищ 35% врожаю овочів не потрапляють до споживача. Додаткова потреба в обсязі овочесховищ становить 340 тис. тонн», – йдеться у повідомленні.
У міністерстві зазначили, що наразі ведеться робота над залученням інвестицій на будівництва овочесховищ, зокрема міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль веде переговори з представниками різних міжнародних організацій та інвесторами.
Попередньо в Мінагрополітики оцінили, що за умови відповідного перерозподілу бюджетних коштів орієнтовно протягом 2025-2027 років може бути розпочато будівництво 78 овочесховищ. Зокрема, 15 сховищ потужністю 10 тис. тонн та 63 сховища – 3 тис. тонн. У міністерстві прогнозують, що вартість проєкту може сягнути $134 млн.
«Джерелами фінансування можуть виступити приватні інвестиції та кошти з державного бюджету, які можуть бути виділені на фінансування виробників сільськогосподарської продукції для будівництва овочесховищ та картоплесховищ як пріоритетного напрямку», – зазначили в Мінагрополітики.
Читайте також: В Україні почали активніше будувати овочесховища