Овочі-Ягоди-Сад

Цибулю з насіння найкраще вирощувати після чорного пару

Цибулю з насіння найкраще вирощувати після чорного пару

Для такої дрібнонасіннєвої культури, як цибуля, важливо, щоб не було великих пожнивних решток та фітопатогенів від рослин овочевої групи. Тому найкраще цим вимогам відповідає чорний пар.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Видання зауважує, що попередники для цибулі надважливі, бо йдеться не лише про забезпечення мінеральними речовинами та вологою, про фітопатогенне навантаження та дію шкідників. Для дрібнонасінної культури, якою є цибуля, якісний посів є базою для отримання дружних сходів, тому попередниками не повинні бути рослини, які залишають на полі велику кількість рослинних решток.

«Фермери, які мають великий досвід вирощування цибулі, скажуть, що цибулю через насіння краще вирощувати після чорного пару, – порадив  представник з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук Віктор Васін. – Якщо такий варіант неможливий, то цибулі мають передувати бобові, гарбузові, озима пшениця та ячмінь. Найгіршими попередниками є цибуля, часник, пізня капуста, морква, а також культури, пожнивні рештки яких заважають якісним сходам».

Читайте також: Названо оптимальні температури проростання та росту цибулі