Овочі-Ягоди-Сад

Чергування посухи та перезволоження загрожує розтріскуванням моркви

Чергування періодів надмірної посухи та перезволоження загрожує розтріскуванням коренеплодів моркви. У той же час надлишок вологи провокує хвороби.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«За своєю природою це посухостійка рослина. За рахунок потужної кореневої системи з глибоким проникненням вона доволі стійко переносить тимчасову відсутність вологи. Для неї гірше, коли її заливають. Рослини стають пригніченими, проявляється фузаріоз», – розповів Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви.

За словами агронома, збудник фузаріозу завжди присутній у ґрунті, а під час перезволоження активізується. Ідеальне для нього середовище –– прохолодна, переущільнена, без доступу повітря земля. 

«Якщо в господаря з’явився сумнів щодо доречності поливу, то краще почекати день-два, – зауважив Віктор Руденко. – Водночас треба усвідомлювати, що чергування надмірної посухи та надлишкового зволоження загрожує коренеплодам розтріскуванням. А як у той чи інший момент зробити правильніше, ніхто не скаже. Треба спостерігати, аналізувати. В агрономії все приходить із досвідом».

Читайте також: Розтріскуванню моркви запобігають регулярним поливом та підібраним живленням