Черешневий сад, сформований Пальметою, легко адаптується під накриття
Формування дерев черешень Пальметою, яке передбачає шпалеру, легко адаптується під накриття протиградовою сіткою та плівкою від дощу. Це частково захищає і від дрозофіли сузукі.
Про це на форумі «Інтенсивний сад. Виклики сьогодення» розповіла Моніка Беняш, консультантка з плодових та ягідних культур, викладачка Сільськогосподарського університету в Кракові, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
За її словами, формування Пальмета може працювати не лише на карликових, а й на класичних формах дерев. У такому саду в дерев дуже пласка з боків крона, обмежена кількість молодих пагонів, щоб світло добре проходило у крону. Ця класична форма сформована в одній площині, яка складається з центральної вертикальної осі й 3–4 рядів гілок, нахилених під кутом 40–45° до стовбура.
Процес формування триває зазвичай три-чотири роки.
Дослідниця зазначила, що Пальметі обов’язково потрібна шпалера, а отже, тут є можливість установлення сітки, яка захистить від граду та дощу. Сітки такі щільні, що дозволяють захищати дерева й від дрозофіли сузукі, яка стає все більшою проблемою на плантаціях, де вирощують темні плоди (черешня, вишня, виноград).
Виробники накриття нині все більше роблять ставку на багатофункціональність сіток.
Читайте також: Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку