Овочі-Ягоди-Сад

Частина врожаю української черешні лишилася на деревах

Частина врожаю української черешні лишилася на деревах

Сезон черешні, що практично минув, виробники здебільшого оцінюють негативно.

Так, фермерам довелося відмовитися від збирання частини врожаю черешні в кінці цього сезону з декількох причин, пише EastFruit. Зокрема, через відносно невисокий попит на продукцію широку пропозицію цієї ягоди на ринку.

Нагадаємо, що згідно з прогнозами «АПК-Інформ: овочі і фрукти», виробництво черешні в 2018 році збільшилося на 7% порівняно з попереднім роком, і ринок, особливо, у другій половині сезону, не зміг повністю спожити цей обсяг.

Крім того, в 2018 році різко зросли витрати на збирання черешні, включаючи витрати на робочу силу. Як свідчить опитування провідних виробників черешні, проведене «АПК-Інформ: овочі і фрукти», цього сезону вони планували щонайменше на 30% збільшити витрати на робочу силу, не кажучи вже про інші виробничі статті.

Водночас ціни, з якими виробники завершують сезон реалізації мінімум на третину нижче, ніж за аналогічний період минулого року.

Ті компанії, що активно працювали на експорт, дають більш оптимістичні коментарі, в першу чергу, завдяки тому, що отримували за свою продукцію ціну в 1,5-2 рази вище, ніж на внутрішньому ринку.

Білорусь залишалася основним імпортером черешні з України, незважаючи на те, що спроби наростити присутність на інших ринках збуту були активніші, ніж торік.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!