Овочі-Ягоди-Сад

Бура плямистість може спричинити втрату 30-50% врожаю волоського горіха

За інтенсивного розвитку бурої плямистості у горіховому саду можна втратити 30-50% врожаю.

Бура плямистість пошкоджує листя, молоді пагони та плоди волоського горіха. На листі з’являються округлі червоно-бурі плями з сіро-бурою серединою, на пагонах – плями-заглибини. Їхня облямівка червоно-коричнева, середина – світло-коричнева, це – ділянки відмерлої тканини.

Для плодів горіха бура плямистість є нищівною. Внаслідок ураження на оплідді з’являються великі некротичні ділянки. Якщо уражені плоди горіха ще молоді (зав’язі), то вони деформуються і передчасно опадають.

Збудник хвороби зимує на опалому ураженому листі і падалиці плодів, у виразках на однорічному прирості. Навесні під час дощів із плодових тіл гриба, що розвиваються на торішньому опалому листі, падалиці, висіваються аскоспори, вітром їх переносить на молоді прирости й настає нове інфікування.

Аскоспори є джерелом первинної інфекції. Джерелом вторинної інфекції є конідіальне спороношення, яке утворюється після проростання аскоспор в уражених тканинах.

У окремих регіонах України бура плямистість волоського горіха сягає рівня епіфітотії, тому боротьба з нею має бути особливо активною. Йдеться про триразовий обробіток горіхових насаджень 1%-м розчином бордоської рідини: на початку розпускання листя, за досягнення листям свого повного розміру та через два тижні після другого обприскування.

Після листопаду ґрунт та опале листя на ньому обприскують 7%-м розчином сечовини. Крім цього, навесні, до початку висівання спор, рекомендоване зароблення торішнього опалого листя у ґрунт.

Довідка

Збудник бурої плямистості (сірої плямистості, антракнозу) уражує три види горіхів: чорний, волоський і сірий.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!